6 elementów skutecznej strony internetowej

dekoracja blog

1. Architektura treści

Przemyślana architektura treści Twojej strony internetowej stanowi bardzo ważny element, który zasadniczo decyduje o jej skuteczności. Kluczową rolę w efektywnym funkcjonowaniu strony na poziomie podziału treści, stanowi makieta. Opracowanie szkicu treści nie zajmuje dużo czasu, natomiast z pewnością pomaga go zaoszczędzić. Na etapie makietowania powinieneś wskazać te informacje, na których ekspozycji zależy Ci najbardziej. Planując układ treści musisz pamiętać, że tworzysz go nie dla siebie, a dla użytkowników.

6 elementów skutecznej strony internetowej: architektura treści

2. Layout

Jedną z nadrzędnych właściwości skutecznej strony internetowej jest jej użyteczność. Aby wzmocnić tę cechę powinieneś zadbać o układ Twojej witryny internetowej. Intuicyjna nawigacja, logiczna konstrukcja menu to tylko niektóre z wyznaczników budujących praktyczną oprawę Twojej witryny internetowej. Dobrze skonstruowany układ strony www powinien w intuicyjny sposób kierować użytkownika do tych treści, na których zależy Ci najbardziej. Opracowując kompozycję strony pamiętaj, że prawe oko szybciej rozpoznaje teksty, natomiast lewe obrazy. Taką praktykę można zobaczyć na stronie: www.ubezpieczaj.pl
Powyższa zasada percepcji związana jest z pracą półkul mózgowych, gdzie lewa półkula odpowiada za interpretację tekstu, natomiast prawa – za analizę obrazów. Trzymając się tej reguły, jeszcze bardziej wzmocnisz skuteczność Twojej witryny internetowej.
6 elementów skutecznej strony internetowej: layout

3. Accessibility

Wraz ze zmieniającymi się wymaganiami społecznymi i technologicznymi musisz zadbać o to, by Twoja strona internetowa była dostępna na różnych przeglądarkach, urządzeniach, czy w różnych systemach. Dopasowanie objętości strony, czcionki, czy wielkości przycisków np. do urządzenia mobilnego, zwiększy dostępność Twojej witryny www i pozwoli Ci dotrzeć do szerszego grona odbiorców, potencjalnych klientów.
6 elementów skutecznej strony internetowej: accessibility

4. Grafika

Między wizerunkiem Twojej marki a oprawą graficzną Twojej strony www musi być zachowana symbioza. Układ graficzny powinien być estetyczny i przyjemny dla oka jednocześnie stanowiąc tło dla informacji, lub być ich wzmocnieniem. Jak to wygląda w praktyce, możesz zobaczyć na stronie:  www.ferno.com.pl

Nie zapominaj, że grafika musi ułatwiać nawigację po stronie internetowej, dlatego tak ważne jest, aby była przemyślana i dostosowana do charakteru produktu/usługi oraz do grupy docelowej.

6 elementów skutecznej strony internetowej: grafika

5. Treści

Pamiętaj, że odbiorca wchodząc na Twoją stronę szuka treści skierowanych specjalnie do niego. By zdobyć zaufanie i zainteresowanie użytkowników, zamieszczane na Twojej witrynie www informacje muszą być rzetelne i przedstawione w ciekawy sposób. Skupiając się na poziomie treści bądź konkretny i staraj się używać prostych słów, które przystępnie zaprezentują Twoją ofertę. Redagując treści nie zapominaj, że tworzysz je dla odbiorcy, dlatego temat, który prezentujesz powinien stanowić odpowiedź na potrzeby użytkowników. Zamieszczanie na stronie informacji opisujących w przesadny sposób działania Twojej firmy rozpraszają odbiorcę, niejednokrotnie wywołując u niego poczucie irytacji.

6 elementów skutecznej strony internetowej: treści

6. System zarządzania treścią

Jeśli informacje na Twojej stronie mają być aktualizowane w oparciu o dany system zarządzania treścią, musisz pamiętać, że administrowanie treściami wpływa na jakość funkcjonowania Twojej witryny internetowej. Dopasowana i zoptymalizowana platforma zarządzania treścią ułatwi Ci pracę nad stroną www, jednocześnie zwiększając jej wydajność i efektywność. Nieskomplikowany w obsłudze program zaoszczędzi Twój czas i pieniądze, które musiałbyś dodatkowo przeznaczyć na szkolenie z zakresu zarządzania materiałami na stronie.

6 elementów skutecznej strony internetowej

 

Jeśli uważasz, że Twojej stronie brakuje, któregoś z przedstawionych elementów, skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!

Cieszymy się, że możemy uchylić Ci rąbek tajemnej, marketingowej wiedzy. Jeśli artykuł był dla Ciebie wartościowy, koniecznie przeczytaj następny.

porozmawiajmy
o Twoim projekcie

cta: icon
Potrzebujesz doradztwa ekspertów od digital marketingu?
Aktywne szkło grzewcze EGLAS