Dlaczego warto mieć stronę responsywną?

dekoracja blog

Smartfonizacja społeczeństwa rozwija się w najlepsze. W Polsce wielkie smartfonowe boom rozpoczęło się 2012 roku.  Liczba osób posiadających smartfon wynosiła wówczas 25% społeczeństwa. W kolejnych latach wskaźnik ten stale i dynamicznie wzrastał, by w 2015 roku osiągnąć wartość 60% (!).

W dzisiejszej dobie postępu technologicznego responsywna strona www to już standard. Dlatego, aby nie wypaść z rynku warto wdrożyć takie rozwiązanie. Jeżeli jeszcze nie wiesz czym jest strona responsywna, już wyjaśniamy.

RWD, czyli Responsive Web Design

Dlaczego warto mieć stronę responsywną?

To jedna z technik stosowana w projektowaniu stron internetowych tak, by ich wygląd automatycznie dostosowywał się do różnych wielkości ekranów urządzeń, takich jak: smartfony, tablety, komputery stacjonarne, czy komputery przenośne. Posiadając stronę responsywną możemy odnieść wiele korzyści. Jakich? Przeczytajcie sami!

Dostępność

Dlaczego warto mieć stronę responsywną?

Dostępna na każdym urządzeniu strona ma możliwość dotarcia do większej ilości użytkowników, Twoich potencjalnych klientów. Nieważne gdzie w danej chwili znajduje się odbiorca i z jakiego urządzenia korzysta. W każdej chwili bowiem może on bez problemu odwiedzić Twoją witrynę www.

Prosta nawigacja

Strona responsywna nie sprawia odbiorcom problemów w trakcie jej wyświetlania na urządzeniach przenośnych. W razie konieczności strona zaprojektowana w technice RWD zmienia swoją nawigację, co zdecydowanie ułatwia jej obsługę, przy jednoczesnym zachowaniu estetyki i spójności.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dlaczego warto mieć stronę responsywną?

Strona responsywna pozwala zoptymalizować koszty związane z jej utrzymaniem. Dlaczego? Ponieważ wystarczy tylko jedna wersja strony, jeden adres URL bez względu na rodzaj urządzenia, na którym jest wyświetlana witryna. Porównując zatem koszty jednoczesnego utrzymania strony stacjonarnej i strony mobilnej, opcją bardziej opłacalną jest wdrożenie strony responsywnej.

Czytelność

Strona responsywna by mogła być w pełni czytelna, dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia za pomocą którego jest wyświetlana. Jak to działa? Przede wszystkim na witrynie zmienia się wielkość czcionek, rozmiar obrazków, czy odległość między poszczególnymi elementami layoutu. Strona www przygotowana w ten sposób działa płynnie zarówno na urządzeniach przenośnych, jak i na komputerach stacjonarnych.

Łatwe zarządzanie treścią

Dlaczego warto mieć stronę responsywną?

Treściami na swojej stronie responsywnej zarządzasz w prosty i szybki sposób. Wystarczy jeden panel CMS zarządzania treścią, co w znaczący sposób pozwoli zaoszczędzić Twój czas i zdecydowanie ułatwi Twoją pracę.

Przyjazna pozycjonowaniu

Strona zaprojektowana w technologii RWD jest bardzo lubiana przez wyszukiwarki, w szczególności przez Google. Kiedy zależy Ci na pozycjonowaniu Twojej witryny www, strona responsywna doskonale sprawdzi się w tym obszarze.

Zatem jeżeli chcesz:

  • zaoszczędzić czas i pieniądze,
  • osiągnąć niepodważalną pozycję na rynku,
  • uzyskać innowacyjną technologicznie stronę,
  • otrzymać efektywne rozwiązania projektowe,
  • zyskać wsparcie doświadczonej grupy specjalistów

nie czekaj, aż zrobi to konkurencja i już dziś powierz nam zaprojektowanie strony responsywnej!

Cieszymy się, że możemy uchylić Ci rąbek tajemnej, marketingowej wiedzy. Jeśli artykuł był dla Ciebie wartościowy, koniecznie przeczytaj następny.

porozmawiajmy
o Twoim projekcie

cta: icon
Potrzebujesz doradztwa ekspertów od digital marketingu?
Aktywne szkło grzewcze EGLAS