OK Google. Jak działa Twój osobisty asystent?

dekoracja blog

Poznaj Asystenta Google, który będzie zawsze przy Tobie… Sprawdzi pogodę, opowie dowcip, powita Cię miłym słowem na dzień dobry. Ale po kolei…Asystent Google to inteligenty, osobisty asystent, za stworzenie którego odpowiada Google. Jest niezwykle pomocnym rozwiązaniem, którego praca bazuje na wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Możesz z niego korzystać za pomocą urządzeń mobilnych – zarówno z systemami iOS, jak i Android – oraz urządzeń z zakresu automatyki domowej inteligentnego domu. W Polsce swoją premierę miał 16 stycznia, przy czym pakiet komend rozwijany jest do dziś.

Jak włączyć Asystenta Google – czas, start

OK Google. Jak działa Twój osobisty asystent?

Zanim na dobre oddasz się wydawaniu poleceń, wiadomo, aplikację należy uruchomić. W jaki sposób? Aby włączyć Asystenta, należy wejść do aplikacji Google i z opcji „Więcej” w menu wybrać „Ustawienia”. Po wejściu w zakładkę ustawień, wybierz „Ustawienia” dostępne w „Asystent Google”, a następnie przejdź do zakładki „Asystent”. Po wybraniu interesującego Cię języka, w opcji „Urządzenia z Asystentem” kliknij na telefon. Na sam koniec upewnij się, że Asystent Google jest poprawnie uruchomiony i śmiało rozpoczynaj swoją przygodę!

Jak to działa?

OK Google. Jak działa Twój osobisty asystent?

Aby Asystent Google przemówił do Ciebie, wystarczy wypowiedzieć „Ok, Google” lub przytrzymać dłużej button ekranu głównego i … gotowe. Możesz już wydawać polecenia i zadawać pytania. Co potrafi? Zna odpowiedź na prawie każde pytanie. Jeżeli chcesz sprawdzić, jaka pogoda będzie nazajutrz albo chciałbyś zarezerwować bilety do kina, Asystent Google zrobi to za i dla Ciebie. Wybierasz się pobiegać? Google Asystent na Twoją komendę wybierze playlistę, przy której pobiegniesz jeszcze dalej. A może chciałbyś poprawić sobie humor? Asystent Google opowie Ci dowcip, a także sprawdzi przepis na gorącą czekoladę. Jak wiadomo czekolada potrafi skutecznie pobudzić endorfiny, by ostatecznie zredukować stres i wywołać uśmiech na naszej twarzy.

W czym jeszcze pomoże Ci Asystent Google? Poniżej przedstawiamy kilka kategorii, w obszarze których będziesz mógł liczyć na wsparcie Asystenta. To m.in.:

  • muzyka – sięgnij po swoje ulubione utwory
  • podróże – dowiedz się jak dojechać do najbliższej stacji benzynowej
  • jedzenie – zamów pizzę na spotkanie z przyjaciółmi,
  • zdrowie – sprawdź, jak zdrowo się odżywiać
  • rozrywka – poproś o komplement
  • biznes – sprawdź notowania giełdowe
  • informacje- dowiedz się, co dzieje się w Twojej okolicy.

Jeżeli jeszcze nie zapoznałeś się z Asystentem Google, poznaj jego możliwości jeszcze dziś… and make life easier. 🙂

Cieszymy się, że możemy uchylić Ci rąbek tajemnej, marketingowej wiedzy. Jeśli artykuł był dla Ciebie wartościowy, koniecznie przeczytaj następny.

porozmawiajmy
o Twoim projekcie

cta: icon
Potrzebujesz doradztwa ekspertów od digital marketingu?
Aktywne szkło grzewcze EGLAS