6 cech dobrego logo, czyli jak to robią eksperci

dekoracja blog

1. Prostota

Logo nie może być skomplikowane, bowiem siła dobrze zaprojektowanego znaku graficznego tkwi w jego prostocie. Nieprzekombinowane logo łatwiej zapada w pamięci odbiorcy. Pracując nad logo dla swojej firmy pamiętaj, aby nie używać więcej niż czterech kolorów. Zbyt dużo barw w jednym znaku graficznym po prostu nie wygląda dobrze. Warto dodać, że prosta forma logo daje duże możliwości, jeśli chodzi o skalowanie go do mniejszych lub większych rozmiarów.

2. Dopasowanie

Znak graficzny identyfikujący Twoją markę nie może być tylko ładny. Walory estetyczne są ważne, owszem, jednak pamiętaj, by za pomocą logo wyrażać wartość i filozofię Twojej marki. Logo bowiem stanowi zasadniczy punkt w ogólnej strategii komunikacyjnej firmy.

3. Uniwersalność

Uniwersalność logo sprawia, że można wykorzystać je na wiele sposobów powielając i drukując je na różnych nośnikach, jak: papier firmowy, gadżety promocyjne, wizytówki. Logo powinno być zapisane w odpowiednim formacie – wektorowym, znajdującym zastosowanie w druku oraz rastrowym, dającym możliwość użycia logo w cyfrowym środowisku. Należy również zwrócić uwagę na odmiany logo, głównie achromatyczną i czarno-białą, które to wykorzystuje się m.in. w technikach grawerskich.

4. Ponadczasowość

Dobrze przystosowane do charakteru firmy logo jest odporne na wpływ zmieniających się trendów. Z upływem czasu prawidłowo zaprojektowane logo, zyskuje coraz większe znaczenie i nabiera wartości. Niezmiennie i od lat funkcjonujący w rozpoznawalnej formie znak graficzny, skutecznie będzie kojarzony na rynku z danym produktem. Zauważ, że najbardziej popularne na rynku marki od lat działają pod niezmienionym lub lekko odświeżonym logo. Dlatego zastanawiając się nad znakiem graficznym charakteryzującym Twoją markę odpowiedz sobie na pytanie: czy za 10 lat moje logo będzie się sprawdzać na rynku?

5. Jasność przekazu

Logo Twojej firmy musi być zrozumiałe dla Twojego potencjalnego klienta. Powinieneś zadbać o to, by przekaz znaku graficznego był dostosowany do charakteru Twojej marki. Zrezygnuj z elementów, które stanowią jedynie nic nie wnoszące ozdobniki. Im prościej, tym lepiej.

6. Zapamiętywalność

Chyba każdy z nas kojarzy znak nadgryzionego jabłka czy trzech pasków? Logo Twojej marki powinno być łatwe do zapamiętania. Wspomniana wcześniej prostota znaku to doskonałe narzędzie, aby zapaść w pamięć potencjalnym klientom. Jeśli Twoja firma jest dynamiczna postaw na logo o ostrzejszym kroju. Jeżeli z kolei działasz w branży o łagodnym charakterze skoncentruj się na miękkich formach graficznych.

Cieszymy się, że możemy uchylić Ci rąbek tajemnej, marketingowej wiedzy. Jeśli artykuł był dla Ciebie wartościowy, koniecznie przeczytaj następny.

porozmawiajmy
o Twoim projekcie

cta: icon
Potrzebujesz doradztwa ekspertów od digital marketingu?
Aktywne szkło grzewcze EGLAS