Wzrokowcy górą. Poznaj sekret treści wizualnych!

dekoracja blog

Tworzenie treści wizualnych należy do zadań, którym warto poświęcić trochę czasu i finansów, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na efektywnej i zarazem efektownej stronie internetowej. Dlaczego?

1. Wzrokowcy wygrywają

Zakłada się, że 65% populacji stanowią wzrokowcy. To właśnie treści wizualne powodują wzrost zaangażowania u odbiorcy. Wzrok użytkownika automatycznie skupia się na poziomie graficznym strony, pomijając komunikaty tekstowe.
Wzrokowcy górą. Poznaj sekret treści wizualnych!

2. Treść wizualna a współczynnik klikalności

Przeprowadzone przez firmę Curata badania wykazały, iż kiedy na stronie www dominują treści wizualne współczynnik klikalności wzrasta o 47% w przeciwieństwie do stron, gdzie przeważa tekst.

3. 90 procent

Tyle informacji wizualnych przetwarza nasz mózg. Fakt, iż co dziennie jesteśmy zasypywani natłokiem różnych informacji sprawia, że proste komunikaty graficzne przebijają się do naszej świadomości szybciej, aniżeli komunikaty tekstowe.

Wzrokowcy górą. Poznaj sekret treści wizualnych!

4. Tekst kontra obraz

1/10 sekundy potrzebuje mózg, aby zrozumieć treści wizualne, z kolei przetworzenie tekstu zawierającego się w od 200 do 250 słów zajmuje aż 60 sekund. Te dane mówią same za siebie, prawda?

5. Obraz pomaga…

…zrozumieć treści. Kiedy tekst jest wsparty grafiką, zrozumienie przedstawionych treści staje się znacznie łatwiejsze. Treści wizualne bowiem stanowią pomocne wzmocnienie przekazu tekstowego.

Wzrokowcy górą. Poznaj sekret treści wizualnych!

6. Grunt to dobra pamięć

Szacuje się, że większość społeczeństwa dzięki zapamiętywaniu treści wizualnych, w około 50% skuteczniej przyswaja wiedzę, aniżeli gdyby miała bazować jedynie na komunikatach tekstowych.

7. Pokaż się w social media!

Składniki wizualne strony internetowej dają możliwość zaistnienia w mediach społecznościowych, gdzie główną siłę napędową stanowią obrazy. Wskazać tu można portale takie jak: Instagram, Pinterest, czy cieszący się ostatnio coraz większą popularnością Snapchat.

Wzrokowcy górą. Poznaj sekret treści wizualnych!

Jeżeli już dowiedziałeś się dlaczego treści wizualne na stronie internetowej odgrywają tak istotną rolę w procesie komunikacji z odbiorcami, nie zwlekaj! Zastanów się, co chciałbyś zmienić na swojej witrynie www. Nie masz pomysłu? Nie martw się, chętnie Ci pomożemy!

Cieszymy się, że możemy uchylić Ci rąbek tajemnej, marketingowej wiedzy. Jeśli artykuł był dla Ciebie wartościowy, koniecznie przeczytaj następny.

porozmawiajmy
o Twoim projekcie

cta: icon
Potrzebujesz doradztwa ekspertów od digital marketingu?
Aktywne szkło grzewcze EGLAS